«FISIO» – підвісна система, призначення якої – швидке усунення болю та відновлення рухливості хребта та суглобів. Її застосовують для реабілітації після інсульту, при дитячому церебральному паралічі, після захворювань та травм спинного мозку, у пацієнтів з болем та обмеженням рухів у хребті та суглобах.
Використання системи «FISIO» дозволяє провести діагностику функціонального стану м’язово-фасціальних ланцюгів та на основі діагностики скласти та реалізувати програму лікування. За допомогою вправ у підвісній системі підбирається оптимальний рівень навантаження (незалежно від тяжкості стану пацієнта). Це сприяє відновленню нервово-м’язового контролю, усуненню біомеханічних порушень в окремих суглобах та формуванню правильних рухових стереотипів.
Області застосування
- Біль у хребті та великих суглобах (неврологічні прояви остеохондрозу хребта).
- Артрози великих суглобів.
- Плечолопатковий періартрит.
- М’язово-тонічний синдром.
- Грижа міжхребцевих дисків.
- Дитячий церебральний параліч.
- Інсульт.
- Травми спинного мозку.
Опис та особливості терапевтичного лікування
Кінезітерапевтичне встановлення «FISIO» служить для виконання спеціальних реабілітаційних вправ. Діагностична система FISIO дозволяє виявити слабку ланку в кінематичному ланцюгу. Для цього пацієнт проходить тестування. Якщо клінічні прояви (наприклад, біль) різко виражені, спочатку призначається кілька етапів терапевтичної послідовності.
- Знеболення та розслаблення. У підвішеному стані нівелюється вплив гравітації, перевантажені (напружені) м’язи розслаблюються, больовий синдром зменшується. Також для ослаблення болю використовується легка тракція (витяг) у поперековому та/або шийному відділі хребта.
- Пасивна мобілізація суглобів (відновлення рухливості). Використовуючи підвішування та розслаблене положення м’язів, а також майже повну відсутність впливу гравітації (сили тяжіння), фахівець поступово та безпечно збільшує обсяг рухів практично без опору з боку м’язів пацієнта.
- Вирівнювання м’язової напруги. У підвішеному стані фахівець визначає за зменшеною амплітудою рухи напружені (укорочені) м’язи і делікатно розтягує їх, використовуючи постизометрическую релаксацію та/або стретчинг. Слабкі м’язи активують, щоб усунути дисбаланс між неактивними та напруженими.
- Активна стабілізація. За допомогою спеціальних ізометричних вправ, спрямованих на утримання положення та корекцію діафрагмального дихання, пацієнт активує ті глибокі м’язи, які в нормі відповідають за стабільність хребта та/або суглобів. Шляхом повторення підвищується тонус м’язів, що стабілізують, і відновлюється контроль ЦНС над цими м’язами.
- Функціональні вправи. Фахівець підбирає вправу, яка буде потрібна пацієнтові в повсякденному житті, і поєднує в одному русі активність стабілізуючих та рухових м’язів, формуючи правильний руховий стереотип, який при багаторазовому повторенні закріплюється як навичка.
- Вторинні профілактика та навчання. Пацієнт навчається, як він повинен правильно рухатися в побуті, на роботі, щоб уникати перевантажень, неправильних рухів, які можуть спричинити рецидив.
Така послідовність дозволяє налагодити взаємодію між ЦНС і тілом, а також підготувати до тестування та подальшого специфічного лікування.
Для цього підвішують пацієнта повністю або окремі частини тіла, наприклад, таз та ноги. Для зручності роботи є набір підвісок для голови (для роботи з шийним відділом хребта), для рук, ніг, тазу та грудної клітки.
Ефекти від застосування
- Швидке зменшення або усунення болю в хребті та суглобах.
- Усунення нестабільності у суглобах.
- Збільшення стабільності у хребті та суглобах.
- Відновлення та тренування балансу, координації, почуття тіла.
- Зниження спастичності.
- Корекція тонусу та форми тіла (талія, сідниці, ноги, плечі).
- Активація роботи м’язів тазового дна та покращення сексуальної функції.
- Запобігання тугорухливості суглобів.