Найпоширенішим на сьогоднішній день захворюванням опорно-рухового апарату є остеохондроз. Хвороба “молодшає” з кожним роком: малорухливий спосіб життя, зневага режимом, нездорова поведінка і навіть харчування призводять до того, що вже до 30 років у людини розвиваються дегенеративно-дистрофічні зміни у хребцях, міжхребцевих дисках, м’язах, зв’язках. Вони проявляються періодичними чи постійними болями у самій спині, а й суміжних областях.
На ранніх стадіях мало хто серйозно сприймає це захворювання. Такі відмовки як “остеохондроз є у всіх”, “це не страшно і не смертельно” обумовлюють відмову від медичної допомоги та провокують розвиток патологічних змін у хребті, які з часом все складніше піддаються корекції. Хребет – це основа, що дозволяє нам вести звичний спосіб життя. Тому дуже важливо стежити за ним та своєчасно звертатися до лікаря.
Коштів боротьби з недугою є кілька. Навіть у найважчих випадках можна суттєво покращити якість життя пацієнта, позбавити його постійних болів. Реабілітаційний центр Fizio пропонує різноманітні ефективні програми для реабілітації після остеохондрозу, які здатні уповільнити розвиток захворювання, уникнути операції і повністю відновити нормальний стан.
Симптоматика остеохондрозу
Захворювання здатне вражати усі відділи хребта. Воно не виникає спонтанно. Зазвичай до розвитку остеохондрозу наводить сукупний тривалий вплив кількох факторів:
Малорухливий спосіб життя. Недостатня фізична активність обумовлює застій крові та лімфи та неможливість постачання тканин хребта поживними речовинами у потрібній кількості.
Незбалансовані надмірні фізнавантаження. Рівень навантажень варто підвищувати поступово, тому що для непідготовленого тіла це великий стрес.
Неправильне харчування, зловживання жирними, смаженими, гострими стравами, цукром, випічкою, що призводить до ожиріння.
Порушення постави, згорбленість, перебування тривалий час у незручних та неприродних позах.
Інфекції та травми хребетного стовпа.
Вікові зміни, що відбуваються за відсутності належної уваги до організму.
Залежно від причин, що спричинили виникнення недуги, буде різнитися і реабілітація остеохондрозу. Як зрозуміти, що вас непокоїть саме це захворювання? Першими симптомами є біль та дискомфорт у місцях ушкоджень. Спочатку вони можуть бути рідкісними і малопомітними, але з часом набувають великої інтенсивності та тривалості. Не варто терпіти дискомфорт! Чим раніше пацієнт звернутися до лікаря, тим меншими зусиллями вдасться позбутися недуги. Розглянемо докладніше симптоми, властиві остеохондрозу різних відділів хребта.
Шийний відділ:
Біль у шиї, що віддає в потилицю, плечі, область очей.
Зниження м’язової сили, відчуття скутості в руках.
Відчуття “відлежування” шиї після тривалого перебування в одному положенні.
Головний біль у потилиці та скронях, запаморочення, потемніння в очах, непритомність.
Шум у вухах, що призводить до зниження рівня слуху.
Оніміння мови.
Поява “холки” в області шийного відділу.
Грудний відділ уражається набагато рідше за шийний. Це з особливістю його будови: хребці, ребра і грудина утворюють досить жорсткий і малорухливий каркас, що обмежує свободу руху його складових.
Якщо дистрофічний процес все ж таки наздогнав грудні хребці, хворий може відчувати біль не тільки в міжлопатковій ділянці, а й у всіх прилеглих органах. Це відбувається через стискання корінців спинного мозку, симпатичних нервових волокон. Дискомфорт може відчуватися у серці, печінці, інших органах. Зрозуміти, що справа саме в остеохондрозі, допоможе біль, що посилюється під час руху.
Поперековий відділ уражається найчастіше двох інших. Остеохондроз у цій галузі проявляється болями в крижах, попереку, куприку, нижніх кінцівках. Дистрофічні зміни попереку обумовлюються гіподинамією, порушенням обмінних процесів у тканинах дисків.
Поза гострим періодом хвороба проявляється несильними ниючими болями в ділянці попереку. Вони можуть посилюватися при тривалому перебування в неприродній для хребта позі, і зовсім зникають у лежачому положенні. Будь-який стресовий фактор – надмірні навантаження, переохолодження, різкі повороти/підняття корпусу – може спровокувати загострення, що характеризується сильними болями у зазначеній ділянці та нижніх кінцівках.
Відновлювальні процедури для пацієнтів з остеохондрозом
Комплексна реабілітація при остеохондрозі має такі цілі:
Повернути здорову чутливість до нервових закінчень.
Зменшити частоту спазмів у хребті.
Сформувати правильну поставу та закріпити звичку тримати спину рівно.
Провести профілактику атрофії м’язів, повернути в норму обмінні процеси.
Максимально відновити рухову активність ураженої ділянки.
Для досягнення всіх вищезазначених завдань використовуються різні методики роботи, що становлять разом цілісну систему. Її компонентами є:
Медикаментозне лікування – для зняття запалень, больових відчуттів, покращення мікроциркуляції крові.
Фізіотерапія – магнітна, ультразвукова терапія, електрофорез та інші процедури покращують ступінь проникнення ліків, посилюють обмін речовин, знижують болючі відчуття.
Лікувальний масаж – допомагає зняти напругу в м’язах, але проводиться тільки після того, як у пацієнта пройдуть болючі відчуття.
ЛФК – важлива складова відновлювального процесу, що сприяє зміцненню м’язів, поліпшенню кровообігу, зняття затискань та спазмів. Вправи підбираються в індивідуальному порядку, виходячи із стану здоров’я пацієнта. Спочатку рекомендується займатися під керівництвом інструктора. Надалі можна перейти на самостійну гімнастику.
Якщо встановлено діагноз остеохондроз, реабілітація необхідна як при загостреннях стану, так і в періоди затишшя. Профілактичні заходи допоможуть зменшити прояви захворювання у майбутньому та зберегти здорову спину на довгі роки.
Привіт тому хто читає. Моя історія така: мав операцію, результатом якої стало пошкодження мʼязів на ребрах, які впливають на осанку і на те як рухається грудна клітина. Після операції, коли все позросталося — не мав інструкцій від лікарів як правильно поводитись і на протязі 1.5 років мучився від болю буквально кожен подих і намагався не навантажувати пошкоджені мʼязи. Біль наростав і в якийсь момент вже було нестерпно. В той час я потрапив до Назара Сергійовича і почали ми займатись моїм відновленням. За 2 місяці занять біль закінчився майже на 100%. Займався ще більше року, за цей час загальний стан покращився, вирівняв спину наскільки це взагалі було можливо в моєму випадку. Дуже вдячний Назару Сергійовичу, він фактично дав мені можливість знову нормально жити!
Хочу висловити величезну подяку всьому колективу, особливо Олександру Сергійовичу, його руки поставили мене на ноги і повернули до нормального життя, хоча надія залишала мене вже, чудові, чуйні та професійні фахівці
На своєму досвіді переконалась, що фізична терапія в руках кваліфікованих спеціалістів є дужим крутим і сучасним методом реабілітації. В центрі FIZIO мені допомогли повністю відновити функцію руки після вивиху плечового суглоба. Дуже дякую за ввічливе та дбайливе ставлення, індивідуальний підхід, та винахідливість!)
Хочу виразити велику вдячність усій команді за передусім високу професійність, уважне, турботливе ставлення до пацієнтів, бажання допомогти кожному. Після проходження курсу реабілітації почуваюся набагато здоровішою, зникли проблеми грудного та шийного відділів хребта, покращився тонус м’язів. Ви неймовірні професіонали в своїй справі)
Хороші фахівці, які допомогли із моєю проблемою, у спині та колінах, дали рекомендації, як самостійно займатися вдома.
Після невдалого приземлення з акробатичного елементу, отримала травму коліна. Через недбалість лікарів, затягнуте лікування. Довгий період часу, майже рік, не могла знайти фахівців щоб відновити фізичну форму.
Майже всі рухи супроводжувались неприємним відчуттям, під час ходьби підкошувалась нога.
Допомогли вирішити всі рухові проблеми, повернутися до спорту і навантажень.
Підтримували звʼязок і відповідали на питання, коли я зверталась, будучи в інших містах.
Надали комплекси вправ для самостійного виконання і рекомендації щодо запобігання майбутніх травм.
Дуже задоволена підходом та обслуговуванням, раджу)
Долгие годы ходил заниматься и сейчас продолжаю онлайн. Благодаря чему забыл про боль в спине. Спасибо