Реабілітація у Медичному Центрі Фізичної Реабілітації FIZIO

Після багатьох травм, перенесених неврологічних, кардіологічних захворювань, пацієнтам часто необхідна фізична реабілітація. Це вплив на організм, під час якого повертаються втрачені функціональні можливості чи відбувається адаптація до нових умов життя.

Не кожна людина здатна самостійно впоратися з наслідками складного захворювання. У деяких випадках така «самостійність» може призвести лише до погіршення стану. Щоб не нашкодити і так ослабленому організму, важливо якомога раніше звернутися до фахівців. У центрі фізичної реабілітації Харкова Fizio отримати кваліфіковану допомогу можуть усі бажаючі. Грамотно організований комплекс заходів дозволить повернутись до колишнього життя, адаптувати середовище під потреби пацієнта, подолати труднощі, пов’язані з когнітивними порушеннями, проблемами комунікації, зору, слуху, пересування, побутових потреб.

Реабілітаційні заходи проводяться, починаючи з ранніх етапів. Їх характер та обсяг визначається станом пацієнта, а також поставленими завданнями. Це робота не одного спеціаліста, а цілої мультидисциплінарної бригади.

Аксіоми реабілітації

Для отримання максимально ефективного результату важливо дотримуватися наступних принципів реабілітації:

  • Раніше початок. Чим раніше підібрати комплекс заходів та почати їх виконувати, тим менше часу знадобиться і тим краще буде результат. Якщо протипоказань немає, проводити реабілітаційні дії можна вже з перших днів захворювань, а іноді і з перших годин.
  • Системність. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план, якого необхідно дотримуватися для досягнення поставленого завдання.
  • Безперервність. Складений курс заходів бажано проводити без перерв. Вони не тільки затягнуть одужання, а й можуть погіршити стан.
  • Комплексний підхід. Фізична реабілітація включає кілька напрямків діяльності, всі з яких важливо дотримуватися. Крім того, більшу ефективність вона матиме у поєднанні з іншими компонентами лікування – медикаментами, психологічною, соціальною допомогою тощо.

Завдання фізичної реабілітації

Комплексні програми реабілітації – ціна повноцінного життя для кожного пацієнта. Всі вони включають безліч різних напрямків і розбиваються на кілька етапів, кожен з яких має свої цілі і завдання. На початковому етапі це – профілактика ускладнень після інсультів, переломів, травм, захворювань хребта, кісток, серцевої системи та ін.

Для деяких пацієнтів профілактика є єдиним завданням, в інших випадках після неї слідує робота з окремими навичками, функціями, можливостями. Спектр завдань дуже індивідуальний. Він формується виходячи з специфіки захворювання, стану пацієнта, його індивідуальних особливостей.

Загалом усі завдання можна розділити на кілька основних етапів:

  • Підготовчий. Без нього просто неможливо розпочати основний комплекс процедур. Так, перед тим як поставити людину на ноги, потрібно усунути тугорухливість суглобів. Знеболити та зняти запалення – перед тим, як починаючи лікувальну фізкультуру тощо.
  • Відновлення мобільності. Це лікувальна фізична реабілітація, ціна якої – комфортне існування з мінімумом обмежень. Для різних пацієнтів етап полягає у отриманні навичок переміщення з урахуванням їхнього стану. Для одних – самостійне перевертання зі спини на живіт, для інших – біг та стрибки.
  • Відновлення можливості самообслуговування, соціальних навичок. Пацієнти наново навчаються побутовим навичкам – прийому їжі, одяганню, особистої гігієни, збиранню та ін.
  • Відновлення інших функцій – мови, ковтання, уваги, пам’яті, мислення, здатність до аналізу. Цей етап залежить виключно від захворювання, перенесеного пацієнтом. Це можуть бути як усі з перерахованих навичок, так і окремі.
  • Психологічна адаптація. Змиритися з новою соціальною роллю, що з’явився дефектом, незвичайним відчуттям може бути складніше від інших моментів. Деяким людям доводиться перекроювати все життя, і це вимагає чималих зусиль як з боку самого пацієнта, так і з боку фахівців, рідних, сім’ї.

Реабілітація: суперечки та помилки

Багато людей вважають реабілітацію менш важливою, ніж саме лікування, процедурою, і часто нехтують нею у неважких випадках. Однак відновної терапії потребують не тільки хворі з довгостроковими порушеннями та інвалідностями. Кожен, хто зазнав травми, має проблеми з хребтом, суглобами, кістками, у тому числі й діти, повинні уважно ставитися до свого стану.

Якщо каже