Реабілітація у Медичному Центрі Фізичної Реабілітації FIZIO

Після багатьох травм, перенесених неврологічних, кардіологічних захворювань, пацієнтам часто необхідна фізична реабілітація. Це вплив на організм, під час якого повертаються втрачені функціональні можливості чи відбувається адаптація до нових умов життя.

Не кожна людина здатна самостійно впоратися з наслідками складного захворювання. У деяких випадках така «самостійність» може призвести лише до погіршення стану. Щоб не нашкодити і так ослабленому організму, важливо якомога раніше звернутися до фахівців. У центрі фізичної реабілітації Харкова Fizio отримати кваліфіковану допомогу можуть усі бажаючі. Грамотно організований комплекс заходів дозволить повернутись до колишнього життя, адаптувати середовище під потреби пацієнта, подолати труднощі, пов’язані з когнітивними порушеннями, проблемами комунікації, зору, слуху, пересування, побутових потреб.

Реабілітаційні заходи проводяться, починаючи з ранніх етапів. Їх характер та обсяг визначається станом пацієнта, а також поставленими завданнями. Це робота не одного спеціаліста, а цілої мультидисциплінарної бригади.

Аксіоми реабілітації

Для отримання максимально ефективного результату важливо дотримуватися наступних принципів реабілітації:

 • Раніше початок. Чим раніше підібрати комплекс заходів та почати їх виконувати, тим менше часу знадобиться і тим краще буде результат. Якщо протипоказань немає, проводити реабілітаційні дії можна вже з перших днів захворювань, а іноді і з перших годин.
 • Системність. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план, якого необхідно дотримуватися для досягнення поставленого завдання.
 • Безперервність. Складений курс заходів бажано проводити без перерв. Вони не тільки затягнуть одужання, а й можуть погіршити стан.
 • Комплексний підхід. Фізична реабілітація включає кілька напрямків діяльності, всі з яких важливо дотримуватися. Крім того, більшу ефективність вона матиме у поєднанні з іншими компонентами лікування – медикаментами, психологічною, соціальною допомогою тощо.

Завдання фізичної реабілітації

Комплексні програми реабілітації – ціна повноцінного життя для кожного пацієнта. Всі вони включають безліч різних напрямків і розбиваються на кілька етапів, кожен з яких має свої цілі і завдання. На початковому етапі це – профілактика ускладнень після інсультів, переломів, травм, захворювань хребта, кісток, серцевої системи та ін.

Для деяких пацієнтів профілактика є єдиним завданням, в інших випадках після неї слідує робота з окремими навичками, функціями, можливостями. Спектр завдань дуже індивідуальний. Він формується виходячи з специфіки захворювання, стану пацієнта, його індивідуальних особливостей.

Загалом усі завдання можна розділити на кілька основних етапів:

 • Підготовчий. Без нього просто неможливо розпочати основний комплекс процедур. Так, перед тим як поставити людину на ноги, потрібно усунути тугорухливість суглобів. Знеболити та зняти запалення – перед тим, як починаючи лікувальну фізкультуру тощо.
 • Відновлення мобільності. Це лікувальна фізична реабілітація, ціна якої – комфортне існування з мінімумом обмежень. Для різних пацієнтів етап полягає у отриманні навичок переміщення з урахуванням їхнього стану. Для одних – самостійне перевертання зі спини на живіт, для інших – біг та стрибки.
 • Відновлення можливості самообслуговування, соціальних навичок. Пацієнти наново навчаються побутовим навичкам – прийому їжі, одяганню, особистої гігієни, збиранню та ін.
 • Відновлення інших функцій – мови, ковтання, уваги, пам’яті, мислення, здатність до аналізу. Цей етап залежить виключно від захворювання, перенесеного пацієнтом. Це можуть бути як усі з перерахованих навичок, так і окремі.
 • Психологічна адаптація. Змиритися з новою соціальною роллю, що з’явився дефектом, незвичайним відчуттям може бути складніше від інших моментів. Деяким людям доводиться перекроювати все життя, і це вимагає чималих зусиль як з боку самого пацієнта, так і з боку фахівців, рідних, сім’ї.

Реабілітація: суперечки та помилки

Багато людей вважають реабілітацію менш важливою, ніж саме лікування, процедурою, і часто нехтують нею у неважких випадках. Однак відновної терапії потребують не тільки хворі з довгостроковими порушеннями та інвалідностями. Кожен, хто зазнав травми, має проблеми з хребтом, суглобами, кістками, у тому числі й діти, повинні уважно ставитися до свого стану.

Якщо каже

  Подарункові сертифікати на 10 занять

  Залишайте заявку на сертифікат і зв'яжемося з вами для уточнення деталей.

  Перевірте правильність номера телефону та імейл
  Ангеліна
  На своєму досвіді переконалась, що фізична терапія в руках кваліфікованих спеціалістів є дужим крутим і сучасним методом реабілітації. В центрі FIZIO мені допомогли повністю відновити функцію руки після вивиху плечового суглоба. Дуже дякую за ввічливе та дбайливе ставлення, індивідуальний підхід, та винахідливість!)
  Поліна
  Після невдалого приземлення з акробатичного елементу, отримала травму коліна. Через недбалість лікарів, затягнуте лікування. Довгий період часу, майже рік, не могла знайти фахівців щоб відновити фізичну форму. Майже всі рухи супроводжувались неприємним відчуттям, під час ходьби підкошувалась нога. Допомогли вирішити всі рухові проблеми, повернутися до спорту і навантажень. Підтримували звʼязок і відповідали на питання, коли я зверталась, будучи в інших містах. Надали комплекси вправ для самостійного виконання і рекомендації щодо запобігання майбутніх травм. Дуже задоволена підходом та обслуговуванням, раджу)
  Інна
  Хочу виразити велику вдячність усій команді за передусім високу професійність, уважне, турботливе ставлення до пацієнтів, бажання допомогти кожному. Після проходження курсу реабілітації почуваюся набагато здоровішою, зникли проблеми грудного та шийного відділів хребта, покращився тонус м’язів. Ви неймовірні професіонали в своїй справі)
  Максим Мисиченко
  Привіт тому хто читає. Моя історія така: мав операцію, результатом якої стало пошкодження мʼязів на ребрах, які впливають на осанку і на те як рухається грудна клітина. Після операції, коли все позросталося — не мав інструкцій від лікарів як правильно поводитись і на протязі 1.5 років мучився від болю буквально кожен подих і намагався не навантажувати пошкоджені мʼязи. Біль наростав і в якийсь момент вже було нестерпно. В той час я потрапив до Назара Сергійовича і почали ми займатись моїм відновленням. За 2 місяці занять біль закінчився майже на 100%. Займався ще більше року, за цей час загальний стан покращився, вирівняв спину наскільки це взагалі було можливо в моєму випадку. Дуже вдячний Назару Сергійовичу, він фактично дав мені можливість знову нормально жити!
  Павел
  Долгие годы ходил заниматься и сейчас продолжаю онлайн. Благодаря чему забыл про боль в спине. Спасибо
  Ольга
  Хороші фахівці, які допомогли із моєю проблемою, у спині та колінах, дали рекомендації, як самостійно займатися вдома.

  Додати відгук