Сколіоз є стійке бічне викривлення хребта, що відбувається в результаті деформації та зсуву хребців по вертикальній осі. Якими б причинами не було викликане дане викривлення, воно є патологією, яка може призвести до серйозних проблем у всьому організмі. Для мінімізації наслідків та побудови здорового життя кожному пацієнту необхідна реабілітація сколіозу, проведенням якої займаються фахівці реабілітаційного центру Fizio. Ми пропонуємо широкий комплекс профілактичних та відновлюючих заходів, спрямований на покращення стану як маленьких, так і дорослих пацієнтів.
Сколіоз може виникнути у будь-якому віці, але найчастіше перші ознаки зароджуються ще дитинстві. Неправильне положення корпусу за партою сутулість призводять до викривлення хребетного стовпа. У центрі Fizio ми працюємо з дитячим сколіозом, перешкоджаючи його розвитку та ще більшій деформації хребта. Прибрати сколіоз можна лише комплексним впливом.
Різновиди та ступеня сколіозу
Причин розвитку може бути кілька. Згідно з класифікацією Кобба, існує 5 різних факторів прояву сколіозу:
Проблеми міопатичного характеру, коли розвиток викривлення пов’язаний із загальною слабкістю м’язового корсету. Таке може відбуватися внаслідок деяких інших захворювань, наприклад, рахіту.
Неврогенні фактори, що включають захворювання периферичної та центральної нервових систем. Сколіоз може виникнути після перенесеного поліомієліту, люмбошіалгії, радикуліту.
Диспластичні причини включають патології розвитку ребер, хребців. Це може бути як придбаний, так і вроджений сколіоз, реабілітація, при якому все одно буде ефективною.
Захворювання грудної клітки також можуть призвести до викривлення. Сколіози часто зустрічаються у тих, хто переніс емпієму плеври.
Ідіопатичні – мають не до кінця вивчену природу. Цей фактор переважає та становить до 80% усіх випадків сколіозу у дітей та дорослих.
Існує кілька різних форм патології: C-подібний сколіоз має одну дугу, S-подібний – дві дуги та Z-подібний – три дуги. Локалізуватися викривлення може у будь-якому відділі хребта.
Залежно від кута викривлення, розрізняють 4 ступені захворювання:
1 – кут до 10 градусів.
2 – до 20 градусів.
3 – до 50 градусів.
4 – понад 50 градусів.
На перших двох стадіях пацієнту показано консервативне лікування на основі фізіопроцедур та гімнастики. Чим сильніший кут, тим більша ймовірність того, що може знадобитися оперативне втручання, щоб прибрати викривлення хребта. На останніх ступенях тулуб людини деформується, коротшає, через що зменшуються грудна клітка та об’єм черевної порожнини. У запущених випадках це призводить до суттєвого обмеження життєдіяльності, а також деформації внутрішніх органів.
Симптоматика сколіозу
Для сколіозу на початковому етапі нехарактерним є прояв болю. Тому найчастіше пацієнти спокійно живуть і навіть не підозрюють про деформації, що відбуваються. Першими тривожними “дзвіночками” зазвичай стають:
Асиметрія лопаток та/або плечей.
Відчуття скутості, тяжкості у хребті.
Спільна швидка стомлюваність.
Дискомфортні відчуття в спині під кінець дня.
Викривлення чітко можна помітити при нахилі вперед із заокругленням спини у грудному відділі. На пізніших стадіях підключаються такі симптоми як:
Явний біль у спині: між лопатками, у шиї, попереку.
Головні болі та запаморочення.
Порушення ходи через викривлення тазу.
Асиметрія грудної клітки – випинання з одного боку та западання з іншого.
Проблеми в роботі серця, легенів, печінки, шлунка.
Поява явного спинного або реберного горба.
Початкові прояви захворювання не завдають серйозних проблем і не є загрозою життю та здоров’ю. Але рання реабілітація при сколіозі допоможе уникнути подальшої деформації хребта. У занедбаних випадках патології у шиї порушують кровопостачання мозку, стискається хребетна артерія. У грудному відділі зменшується об’єм черевної порожнини. У поперековому – з’являється асиметрія тазу, а у жінок проблеми із зачаттям та виношуванням дитини. Диспластичний сколіоз завдає удару по імунній системі, сприяє появі остеохондрозу, гриж.
Профілактика та реабілітація при сколіозі
Сколіоз на початкових стадіях – захворювання, яке повністю піддається лікуванню. Навіть пацієнтам із занедбаною патологією ми повертаємо радість життя та безболісне існування. Щоб прибрати реберний горб або С-подібне викривлення, застосовуються реабілітаційні процедури за такими напрямками:
Вплив на викривлення.
Виправлення викривлення.
Закріплення результату.
Кожне з них має важливе значення і не може бути втрачено. Тільки таким шляхом можна відновити нормальне положення хребта та оздоровити організм без зайвого стресу.
Терапія складається для кожного пацієнта індивідуально, залежно від характеру викривлення, ступеня загального стану здоров’я. У середньому реабілітаційний період триває від 3 до 6 тижнів. Але й після закінчення пацієнту необхідно підтримувати досягнутий результат шляхом самостійної роботи.
Фахівці центру реабілітації Fizio надають можливість прибрати горб на спині при сколіозі за допомогою курсу, що включає кілька різних процедур. Серед них:
Кінезіологія – для зняття м’язової напруги, затискачів, відновлення зв’язок.
Масаж – звільняє нервові закінчення, сприяє покращенню кровообігу.
Медикаментозне лікування – для зняття больових відчуттів, запалення.
Також в арсеналі реабілітологів Fizio такі інструменти як остеопатія, бобат-терапія, слінг-системи, підвісні системи та ін. З їхньою допомогою поліпшення наступають вже після першого тижня, за умови виконання процедур 2-3 рази на тиждень.
Життя без болю в спині та патологій хребта – прекрасне та дивовижне! Заберіть свій сколіоз – реабілітація у центрі Fizio вирівняє не тільки ваш хребет, але й спосіб життя.
Долгие годы ходил заниматься и сейчас продолжаю онлайн. Благодаря чему забыл про боль в спине. Спасибо
Хочу виразити велику вдячність усій команді за передусім високу професійність, уважне, турботливе ставлення до пацієнтів, бажання допомогти кожному. Після проходження курсу реабілітації почуваюся набагато здоровішою, зникли проблеми грудного та шийного відділів хребта, покращився тонус м’язів. Ви неймовірні професіонали в своїй справі)
Хочу висловити величезну подяку всьому колективу, особливо Олександру Сергійовичу, його руки поставили мене на ноги і повернули до нормального життя, хоча надія залишала мене вже, чудові, чуйні та професійні фахівці
Привіт тому хто читає. Моя історія така: мав операцію, результатом якої стало пошкодження мʼязів на ребрах, які впливають на осанку і на те як рухається грудна клітина. Після операції, коли все позросталося — не мав інструкцій від лікарів як правильно поводитись і на протязі 1.5 років мучився від болю буквально кожен подих і намагався не навантажувати пошкоджені мʼязи. Біль наростав і в якийсь момент вже було нестерпно. В той час я потрапив до Назара Сергійовича і почали ми займатись моїм відновленням. За 2 місяці занять біль закінчився майже на 100%. Займався ще більше року, за цей час загальний стан покращився, вирівняв спину наскільки це взагалі було можливо в моєму випадку. Дуже вдячний Назару Сергійовичу, він фактично дав мені можливість знову нормально жити!
Хороші фахівці, які допомогли із моєю проблемою, у спині та колінах, дали рекомендації, як самостійно займатися вдома.
Після невдалого приземлення з акробатичного елементу, отримала травму коліна. Через недбалість лікарів, затягнуте лікування. Довгий період часу, майже рік, не могла знайти фахівців щоб відновити фізичну форму.
Майже всі рухи супроводжувались неприємним відчуттям, під час ходьби підкошувалась нога.
Допомогли вирішити всі рухові проблеми, повернутися до спорту і навантажень.
Підтримували звʼязок і відповідали на питання, коли я зверталась, будучи в інших містах.
Надали комплекси вправ для самостійного виконання і рекомендації щодо запобігання майбутніх травм.
Дуже задоволена підходом та обслуговуванням, раджу)
На своєму досвіді переконалась, що фізична терапія в руках кваліфікованих спеціалістів є дужим крутим і сучасним методом реабілітації. В центрі FIZIO мені допомогли повністю відновити функцію руки після вивиху плечового суглоба. Дуже дякую за ввічливе та дбайливе ставлення, індивідуальний підхід, та винахідливість!)