Інсульт – захворювання підступне та небезпечне, з досить високим рівнем смертності. Немаленька частка і тих, хто гине через 3-5 років після перенесеного захворювання, внаслідок різноманітних ускладнень після гострого порушення кровопостачання головного мозку. Щоб уникнути таких неприємностей і повернутись до нормального повноцінного життя, пацієнту неодмінно потрібен курс реабілітації.
Після нормалізації стану лікарні виписують пацієнтів додому. Однак це зовсім не означає, що відразу з лікарняного ліжка можна повернутися до колишнього активного життя. Інсульт може викликати різні патології опорно-рухового, мовного, слухового апарату. Відновлення після інсульту – тривалий захід, і чим раніше почати робити потрібні кроки, тим більше ймовірності уникнути неприємних наслідків.
Реабілітаційний центр Fizio у Харкові допоможе відновити життєво необхідні навички та адаптуватися до нової реальності. Наші фахівці мають потрібний досвід та керуються світовими методиками, які допоможуть повному одужанню та поверненню до звичного життя у найкоротші терміни. Сучасний реабілітаційний центр після інсульту – та підтримка, яка потрібна пацієнтові у перші місяці після хвороби.
У чому небезпека інсульту?
Інсульт – захворювання, спричинене порушенням кровообігу у мозку. Через війну блокування чи розриву кровоносного судини пошкоджується відмирає частина нервових клітин. Отже, порушуються функції організму, за які відповідали загиблі клітини. Серйозність наслідків залежить від області та обсягу ураження.
Інсульт буває ішемічний та геморагічний. Перший також називається інфаркту мозку, оскільки виникає внаслідок гіпоксії головного мозку. Порушення прохідності в судинах може бути спричинене спазмом, тромбом, холестериновими бляшками, травмами. Другий варіант захворювання обумовлений розривами судин мозку, що виникають внаслідок судинних патологій.
При виникненні гострого стану час може тривати хвилини. Важливо своєчасно доставити пацієнта до медичного закладу для надання йому екстреної допомоги. Тільки після стабілізації та усунення загрози життю може йтися про реабілітацію після інсульту – ціна несвоєчасного втручання в даному випадку може коштувати життю.
Які завдання реабілітації після інсульту
Відновлювальний етап – найважливіший. Саме він є визначальним у подальшій долі пацієнта. Чи повернеться він до повноцінного життя або приречений на посилення стану, залежить від того, наскільки реабілітаційні центри після інсульту грамотно підійшли до складання програми реабілітації.
У роботі використовується комплексний підхід, суть якого активувати регенераційні процеси організму. Порушені внаслідок хвороби нейронні зв’язки можуть бути відновлені, і тоді пацієнт зможе повернутись до повноцінного життя. Найголовніше – якомога раніше почати. Після стабілізації стану вже можна застосовувати відновлювальні методики, чи то медикаменти, чи ЛФК.
У Fizio відділення реабілітації після інсульту пропонує комплекс заходів, здатний:
Активізувати сплячі клітини головного мозку, які відповідають за рухову активність.
Нормалізувати когнітивну функцію.
Наново адаптувати до доінсультного життя.
Відновити голосову, ковтальну, слухову функції.
Важливу роль у цьому процесі грає настрій самого пацієнта та її бажання одужати. У центрі Fizio з хворими після інсульту також працює психолог, який налаштовує на позитивний лад. Ще одні сильні психологічні фактори – підтримка рідних і близьких людей. Спільними зусиллями та спільними стараннями центр реабілітації після інсультуа зможе повернути пацієнта до нормального життя.
Складники реабілітаційного процесу при інсульті
Відновлювальний період після перенесеного пошкодження судин головного мозку триває не один день. Його результати залежать від своєчасності, віку пацієнта, належному виконанні всіх призначень та рекомендацій. В окремих випадках процес може тривати місяцями або роками. В середньому, продовження терапії протягом 18 місяців з початку хвороби запобігає інвалідизації та дозволяє повернутися до самостійного активного існування.
Спеціалізований центр Fizio пропонує для пацієнтів після інсульту відновлення за такими напрямками:
Медикаментозне.
Фізіотерапевтичний.
Лікувально-фізкультурне.
Когнітивне.
Психологічне.
За потребою та рекомендаціями в курс можуть бути включені заняття з логопедом, соціальна адаптація, трудотерапія та ін.
Медикаменти для відновлення
Лікарські препарати потрібні не тільки для того, щоб вивести пацієнта з гострого стану, але і для підтримки організму в процесі реабілітації. З їхньою допомогою можна повернути деякі втрачені функції. Так, прийом ноотропів здатний усунути чи мінімізувати проблеми з промовою, нормалізувати інтелектуальну активність. Можуть також знадобитися ліки для підтримки роботи життєво важливих органів та систем. Дозування, тривалість медикаментозного лікування визначається лікарем, що індивідуально лікує. Не варто приймати препарати без призначення та попередньої консультації з фахівцем!
Фізична реабілітація
У 80% пацієнтів після виписки з медичного закладу спостерігаються ті чи інші проблеми із руховою активністю. Найчастіші серед них:
Порушена координація.
Повний або частковий параліч.
Ослаблені м’язи.
Для усунення або мінімізації вищезазначеного в рамках відновлення рухових функцій після інсульту застосовується лікувальна фізкультура, фізіотерапія, заняття на тренажерах, остеопатія. Комплекс спеціально підібраних під кожного пацієнта заходів усуває складнощі з рівновагою, координацією рухів, базовими діями здорової людини – ходьбою, утриманням предметів, сидінням/встанням. Така реабілітація як мінімум допоможе сформувати потрібні навички самообслуговування. А це вже перший крок на шляху нормалізації життя.
Фізичні вправи рекомендується розпочати з перших днів після виписки. Спочатку вони зводяться до пасивних, під час яких пацієнтові допомагають спеціалісти центру, рідні. Поступово ступінь участі самого хворого в процесі збільшується, і так доти, доки навичка не буде повністю відновлена.
У частині фізіопроцедур центр Fizio пропонує такі послуги:
кінезіотерапія, кінезіотейпування;
бабат-терапія;
механотерапія;
слінг-системи;
ПНФ-терапія;
краніосакральна терапія;
остеопатія.
Психологічне відновлення
Втрата можливостей колишнього життя багатьох пацієнтів вганяє у депресію та апатію. Їх також переслідують страхи, тривоги про своє майбутнє та стан. Такі почуття – природна реакція психіки, але надовго затримуватися у яких – корисно одужання. В окремих випадках пригнічений емоційний стан пов’язаний з пошкодженням певних ділянок мозку, когнітивними порушеннями.
Тому в процесі реабілітації дуже важливою є робота по відновленню когнітивних функцій після інсульту, а також психотерапія. Грамотний психолог крок за кроком проводить пацієнта через усі страхи, дозволяє поглянути на ситуацію з іншого боку, допомагає набути спокою та позитивного настрою. Тоді одужання йде швидше та ефективніше.
Центр Fizio у Харкові – місце для реабілітації після інсульту №1
Інсульт – не вирок. Ми, фахівці реабілітаційного центру Fizio, знаємо це краще за інших. У нашій практиці дуже багато успішних реабілітацій навіть важких пацієнтів. Якщо у вашій сім’ї стався такий неприємний випадок, не варто зневірятися. Відсоток відновлення при своєчасному реагуванні та початку терапії досить високий.
Щойно стан вдалося стабілізувати, запрошуємо за допомогою до наших неврологів, реабілітологів, фізичних терапевтів, психологів. Пацієнт потрапить у дружню обстановку, надійні руки фахівців, і за участю найновішого обладнання зможе максимально повернутись до звичного життя. Вартість реабілітації після інсульту демократична. А здоров’я – безцінне!
Долгие годы ходил заниматься и сейчас продолжаю онлайн. Благодаря чему забыл про боль в спине. Спасибо
На своєму досвіді переконалась, що фізична терапія в руках кваліфікованих спеціалістів є дужим крутим і сучасним методом реабілітації. В центрі FIZIO мені допомогли повністю відновити функцію руки після вивиху плечового суглоба. Дуже дякую за ввічливе та дбайливе ставлення, індивідуальний підхід, та винахідливість!)
Після невдалого приземлення з акробатичного елементу, отримала травму коліна. Через недбалість лікарів, затягнуте лікування. Довгий період часу, майже рік, не могла знайти фахівців щоб відновити фізичну форму.
Майже всі рухи супроводжувались неприємним відчуттям, під час ходьби підкошувалась нога.
Допомогли вирішити всі рухові проблеми, повернутися до спорту і навантажень.
Підтримували звʼязок і відповідали на питання, коли я зверталась, будучи в інших містах.
Надали комплекси вправ для самостійного виконання і рекомендації щодо запобігання майбутніх травм.
Дуже задоволена підходом та обслуговуванням, раджу)
Хочу висловити величезну подяку всьому колективу, особливо Олександру Сергійовичу, його руки поставили мене на ноги і повернули до нормального життя, хоча надія залишала мене вже, чудові, чуйні та професійні фахівці
Хочу виразити велику вдячність усій команді за передусім високу професійність, уважне, турботливе ставлення до пацієнтів, бажання допомогти кожному. Після проходження курсу реабілітації почуваюся набагато здоровішою, зникли проблеми грудного та шийного відділів хребта, покращився тонус м’язів. Ви неймовірні професіонали в своїй справі)
Хороші фахівці, які допомогли із моєю проблемою, у спині та колінах, дали рекомендації, як самостійно займатися вдома.
Привіт тому хто читає. Моя історія така: мав операцію, результатом якої стало пошкодження мʼязів на ребрах, які впливають на осанку і на те як рухається грудна клітина. Після операції, коли все позросталося — не мав інструкцій від лікарів як правильно поводитись і на протязі 1.5 років мучився від болю буквально кожен подих і намагався не навантажувати пошкоджені мʼязи. Біль наростав і в якийсь момент вже було нестерпно. В той час я потрапив до Назара Сергійовича і почали ми займатись моїм відновленням. За 2 місяці занять біль закінчився майже на 100%. Займався ще більше року, за цей час загальний стан покращився, вирівняв спину наскільки це взагалі було можливо в моєму випадку. Дуже вдячний Назару Сергійовичу, він фактично дав мені можливість знову нормально жити!