Ампутація кінцівки – серйозне хірургічне втручання у організм людини, після якого його життя суттєво змінюється. Більшість звичних видів діяльності виявляються недоступними, доводиться знову вчитися жити, адаптуватися до нових умов у фізичному та психологічному плані.
Причин, через які лікарі вдаються до такого радикального кроку, чимало – запальні захворювання, діабет, аварія, гангрега та багато інших. Подібне рішення приймається лише у тому випадку, якщо йдеться про загрозу життю. І завдання медиків – не тільки успішно провести операцію, але й створити максимально відповідні умови для реабілітації після ампутації, формування кукси та подальшого протезування. Фахівці реабілітаційного центру Fizio успішно займаються цим питанням протягом багатьох років. У нас є все, щоб повернути до повноцінного життя пацієнтів, що втратили нижні, верхні кінцівки або їх частини.
Відновлювальний процес займає чимало часу та складається з кількох етапів. Тільки грамотне дотримання всіх рекомендацій та спільні зусилля лікаря та пацієнта допоможуть досягти позитивного результату.
Ранній післяопераційний період: як жити після ампутації кінцівки?
Найважливіший етап, який закладає основу успіху всіх подальших дій – формування кукси. Як правило, активні реабілітаційні заходи на цьому етапі починаються на 3-4 день після операції, якщо стан пацієнта стабільний. Реабілітація після ампутації ноги вище коліна або будь-якої іншої ділянки на ранній стадії включає:
догляд за швом;
зняття больового синдрому;
профілактичні заходи проти інфекційних ускладнень.
Важливо підтримувати рухливість суглобів та еластичність м’язів, щоб уникнути появи контрактури. Тому за погодженням з хірургом, що лікує, на максимально ранніх термінах вводяться лімфодренажний масаж, вправи кінезіотерапії та індивідуальні заняття з інструктором. Не варто також залежатись у ліжку, реабілітація після ампутації пальців стопи вітає прагнення пацієнтів почати заново ходити. Для опори та підтримки можуть використовуватись додаткові засоби, такі як ходунки, милиці, тростини та інші. Спочатку варто пересуватися під контролем реабілітолога або/і близьких людей.
Приблизно через 6-8 тижнів після операції можна розпочинати підбір першого тимчасового протезу. Адаптація до нового способу існування украй необхідна. Спочатку користування протезом здасться складним, але через деякий час з’являються навички користування.
Відновлення побутових навичок
Для людини, яка пережила такий серйозний стрес, реабілітація після ампутації пальця на руці або нозі починається з самого мінімуму. Важливо максимально відновити навички побутового обслуговування себе, щоб пацієнт не почував себе безпорадним і міг вести самостійне життя. Йдеться про особисту гігієну, одягання, готування, легке прибирання, прогулянки. Навіть при мінімальному втручанні (ампутації пальців) знадобиться знову звикати до нової реальності і вчиться керуватися без віддаленого елемента. А що вже говорити про більш серйозні операції, що стосуються всієї кінцівки.
Реабілітологи центру Fizio роблять все необхідне, щоб пацієнт у найкоротші терміни зміг повернутись до нормального життя. До комплексу методів відновлення входять фізіопроцедури, гімнастика, заняття на тренажерах, остеопатія, дихальна гімнастика, загальнофізична підготовка. Тривалість та інтенсивність реабілітації після ампутації ноги або частини кінцівки залежить від віку, стану здоров’я, психологічного настрою пацієнта.
Психологічна допомога пацієнтам після ампутації
Шок, страх, зневіра, депресивні думки, відчуття, що життя закінчено – постійні супутники людини, якій довелося пережити ампутацію. Він почувається неповноцінним, тягарем, не бачить сенсу ні в чому, в деяких випадках може навіть дійти до суїцидальних нахилів. Подібний моральний настрій дуже гальмує відновлення та можливість протезування. Відсутність результату ще більше гнітить пацієнта. Вибратися з цього замкненого кола також допомагає реабілітаційний центр після ампутації ноги або руки пацієнта чекає робота з грамотним психологом, який допомагає повернути смак до життя і відчуття нормальності.
Тут потрібна систематична терапія в індивідуальному та груповому порядку. Досвід тих, хто переживав подібне, може допомогти нинішнім пацієнтам адаптуватися до нових умов.
Реабілітаційний центр Fizio приймає пацієнтів на відновлення після ампутації кінцівок. У нас працюють найкращі фахівці з великим досвідом у подібних заходах. Ми покажемо
Хороші фахівці, які допомогли із моєю проблемою, у спині та колінах, дали рекомендації, як самостійно займатися вдома.
Після невдалого приземлення з акробатичного елементу, отримала травму коліна. Через недбалість лікарів, затягнуте лікування. Довгий період часу, майже рік, не могла знайти фахівців щоб відновити фізичну форму.
Майже всі рухи супроводжувались неприємним відчуттям, під час ходьби підкошувалась нога.
Допомогли вирішити всі рухові проблеми, повернутися до спорту і навантажень.
Підтримували звʼязок і відповідали на питання, коли я зверталась, будучи в інших містах.
Надали комплекси вправ для самостійного виконання і рекомендації щодо запобігання майбутніх травм.
Дуже задоволена підходом та обслуговуванням, раджу)
Хочу виразити велику вдячність усій команді за передусім високу професійність, уважне, турботливе ставлення до пацієнтів, бажання допомогти кожному. Після проходження курсу реабілітації почуваюся набагато здоровішою, зникли проблеми грудного та шийного відділів хребта, покращився тонус м’язів. Ви неймовірні професіонали в своїй справі)
Привіт тому хто читає. Моя історія така: мав операцію, результатом якої стало пошкодження мʼязів на ребрах, які впливають на осанку і на те як рухається грудна клітина. Після операції, коли все позросталося — не мав інструкцій від лікарів як правильно поводитись і на протязі 1.5 років мучився від болю буквально кожен подих і намагався не навантажувати пошкоджені мʼязи. Біль наростав і в якийсь момент вже було нестерпно. В той час я потрапив до Назара Сергійовича і почали ми займатись моїм відновленням. За 2 місяці занять біль закінчився майже на 100%. Займався ще більше року, за цей час загальний стан покращився, вирівняв спину наскільки це взагалі було можливо в моєму випадку. Дуже вдячний Назару Сергійовичу, він фактично дав мені можливість знову нормально жити!
На своєму досвіді переконалась, що фізична терапія в руках кваліфікованих спеціалістів є дужим крутим і сучасним методом реабілітації. В центрі FIZIO мені допомогли повністю відновити функцію руки після вивиху плечового суглоба. Дуже дякую за ввічливе та дбайливе ставлення, індивідуальний підхід, та винахідливість!)
Долгие годы ходил заниматься и сейчас продолжаю онлайн. Благодаря чему забыл про боль в спине. Спасибо