Пензель – частина руки, яка більше за інших схильна до різних пошкоджень через її високу активність і рухливість. До найчастіших травм кисті можна віднести:
забиті місця м’яких тканин;
розриви зв’язок;
ушкодження сухожилля;
переломи та тріщини кісток.
Порушення однієї чи кількох із перелічених вище структур може призвести до серйозних деформацій дистальної частини кінцівки. Своєчасна діагностика, правильне лікування та повноцінна реабілітація після травми кисті допоможуть повернутися пацієнтові до повноцінного життя в найкоротші терміни. Фахівці центру реабілітації Fizio забезпечують комплексне відновлення за допомогою різних методик, внаслідок чого вдається повністю позбавитися дискомфорту після травми кисті.
Необхідність реабілітації після різних травм викликана тим, що терапія (оперативна чи консервативна), зазвичай, пов’язані з тривалої іммобілізацією травмованої кінцівки чи його окремого сегмента. Це призводить до атрофії м’яза, контрактури суглобів, порушення кровообігу. Відсутність заходів, спрямованих на усунення вищезазначених патологій, можуть суттєво затягнути одужання, так і призвести до повної втрати функцій кінцівки.
Покази реабілітації кисті
Реабілітаційні заходи потрібні не лише за серйозних травм. Навіть мінімальне пошкодження вимагає якісних фізіопроцедур для відновлення після травми кисті. Серед найчастіших показань:
операції на сухожиллях, зв’язках, кістках пальців, зап’ястя, передпліч;
операції з використанням металоконструкцій;
підготовка до ендопротезування;
вивихи суглобів;
спортивні травми;
ортопедичні захворювання, внаслідок яких з’являється контрактура;
переломи кісток зап’ястя, пальців передпліч;
травмування зв’язок – нариви та повні розриви;
забиті місця м’яких, твердих тканин.
Комплексне відновлення після травми кисті потрібно починати якомога раніше. Якщо пацієнта мучать больові відчуття, йому призначається протизапальна та знеболювальна терапія. Це не лише медикаментозне лікування, а й фізіотерапевтичні процедури. Проте є кілька моментів, за яких реабілітація буде неефективною:
загальний тяжкий стан;
нагноєння та інфекційне ураження тканин;
окремі новоутворення.
Після усунення перелічених вище недуг можна починати відновлювальні процедури. Їхня тривалість залежатиме від локалізації, тяжкості, характеру пошкоджень. Для нескладних переломів вистачає в середньому 3-4 тижнів. Якщо травма тяжка, реабілітація може тривати кілька місяців. Важливо не переривати реабілітацію кисті після травм, проводити її поступово, регулярно та наполегливо.
Реабілітаційна терапія для кисті: методики та способи
У центрі Fizio на вас чекають сучасні методики, спрямовані на якнайшвидше відновлення кисті після травм. До них належать фізіотерапевтичні процедури, лікувальна гімнастика, масаж. За допомогою комплексу активних та пасивних фізіологічних рухів, додаткових пристроїв, розтягувань кінцівки повертаються рухливість та функціонал.
У центрі Fizio надається кваліфікована допомога пацієнтам з різними ступенями тяжкості травми. Вас чекають:
Дослідні фахівці-реабілітологи, в арсеналі яких безліч способів безболісно та швидко повернути травмованій кінцівці повноцінність.
Сучасне обладнання для тренування м’язів, суглобів, для виконання вправ із мінімальним дискомфортом.
Велика кількість масажних технік, покликані відновлювати нервові закінчення, еластичність м’язів, суглоби.
Усі програми складаються індивідуально під кожного пацієнта. Це гарантія того, що результату буде досягнуто в найкоротші терміни під уважним керівництвом фізичних терапевтів.
Відновлювальні процедури в центрі Fizio
Ми твердо впевнені, що реабілітація – це той процес, який має бути доступний кожній людині. Отримати травму дуже легко, а позбутися її зовсім не просто.
Особливо враховуючи той момент, що багато постраждалих не вважають реабілітаційний період терапії серйозним і не звертаються до фахівців. Неправильно залікована травма може дати ускладнення набагато пізніше, коли про пошкодження вже не залишилося спогадів.
Щоб цього не сталося, центр Fizio пропонує якісні та доступні послуги. У нас реабілітацію кисті Харків може пройти з урахуванням тяжкості травми, індивідуальних особливостей та можливостей.
Зателефонувавши за вказаними на сайті телефонами, ви зможете отримати більш повну інформацію